فرماندار بن:

اختصاص مبلغ 11 ميليارد ريال به گرداب بن

کد خبر: 179891 تاریخ انتشار: 1401/09/22
نمایش: 200
اخبار
جلسه بررسي مسائل و ارائه راهکار به‌منظور رفع موانع درخصوص توسعه گردشگري و حفظ ميراث شهرستان با حضور مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان در فرمانداري بن برگزار شد.
رضا علي بيگي فرماندار شهرستان بن با اعلام اينکه نشست تخصصي با حضور سرمايه‌گذاران شهرک توريستي و گردشگري شيدا و شهر يانچشمه در بخش شيدا برگزار شد، گفت: اميد به آينده از الزامات جامعه بوده که فراهم کردن شرايط تحقق آن از وظايف ما مسئولان است.
علي بيگي منشأ نگراني ها و نااميدي هاي مردم را عملکرد ما مسئولان، توطئه و دروغ پردازي هاي دشمن دانست و افزود: با ادامه روند کار و تکميل پروژه هاي اين شهرک از هدر رفت هزينه هاي بيت المال که مبالغ زيادي نيز هزينه شده است جلوگيري شود.
وي با يادآور شدن اينکه بروکراسي اداري عاملي براي به عقب افتادن و يأس در عملکرد سرمايه گذاران دارد خاطرنشان شد: نگاه ما بايد حل مشکل و راهگشايي از گره مردم و سرمايه گذاران باشد.
فرماندار بن اعلام کرد: مبلغ 11 ميليارد ريال جهت توسعه و زيرساخت مجتمع تفريحي و رفاهي گرداب بن تخصيص داده شد.
وي با اعلام اينکه اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان فعال مي شود، تأکيد کرد: مدير بايد خلاق باشد و با ارايه راهکار موانع و مشکلات موجود را در سريعترين زمان و با کمترين هزينه برطرف کند.
علي بيگي بيان داشت: شهرک توريستي و گردشگري شيدا از پروژه ها و طرح هايي است که از سال ۸۶ کلنگ زني و نيمه تمام رها شده است.
وي در ادامه به طبيعت و پتانسيل هاي بالقوه شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح مطالعاتي مناطق گردشگري چهل دختران شهر وردنجان و روستاي بارده به ويژه قلعه و بافت و نماي قديمي سنگي روستا تهيه شود.
فرماندار بن از ساماندهي پيست هاي بارده با استفاده از ظرفيت سرمايه‌گذاران خصوصي و تعاوني‌هاي دهياران گفت و يادآور شد: صنايع دستي خوشه خاتم روستاي شيخ شبان از آثار و صنايع مهم اشتغال مردم مي‌باشد که زمين به مساحت 2 هزار متر جهت احداث نمايشگاه و بازارچه فروش محصولات در نظر گرفته شده است.
وي خاطرنشان کرد: بازديدي از حمام قديمي شهر بعمل آمد که با ارائه طرح اقتصادي به بخش خصوصي تحويل داده خواهد شد و موزه به صورت موقت در حمام قديمي ورآفتاب يا حمام نسيم برپا مي شود.
علي بيگي به فرهنگ بومي و غني شهرستان اشاره داشت و گفت: موزه مردم شناسي در ورودي مجتمع تفريحي گرداب بن جانمايي شده است که پس از طي مراحل قانوني و اخذ مجوزات کلنگ زني خواهد شد.

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1402/05/13

اوقات شرعی

 

آرشیو

نظرسنجی

از عملکرد فرمانداری در این سالها رضایت دارید ؟