/ايرنا/

تعدادي از واحدهاي خسارت‌ديده از سيل در روستاي بارده آواربرداري شد

کد خبر: 179581 تاریخ انتشار: 1401/08/17 17:45:29
نمایش: 279
اخبار
فرماندار بن گفت: اگر چه هنوز تسهيلات مصوب در هيات دولت براي جبران خسارت سيل روستاي بارده ابلاغ نشده است اما با همکاري مردم تعداد ۷۵ واحد مسکوني تاکنون آواربرداري شده است.

رضا علي‌بيگي در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا، اظهار کرد: باتوجه به اينکه اعتبارات جبران خسارت سيل در هيات دولت به تازگي مصوب شده است و هنوز اختصاص پيدا نکرده، از همين رو امکان ساخت و ساز واحدهاي مسکوني آسيب‌ديده از سيلاب تابستان امسال، فراهم نشد اما از طريق اعتباراتي از محل‌هاي ديگر فرايند بازسازي تعدادي از واحدهاي مسکوني آغاز شده است و از آنجا که فصل ساخت و ساز در استان محدود است و به زمستان برخورد کرديم، ادامه کار به سال بعد موکول شد.
 

وي ادامه داد: ۲۳۰ واحد در روستاي بارده نياز به بازسازي دارد که تاکنون ۷۵ واحد آواربرداري شده است و برخي از اهالي روستا نيز بخشي از خانه خود را مقاوم‌سازي کردند تا بتوانند امکان اسکان در آن پيدا کنند.
 

فرماندار بن با بيان اينکه ۳۴۰ واحد مسکوني نيز در اين شهرستان نيازمند تعمير است، اظهار داشت: به محض ابلاغ اعتبار عمليات تعمير اين واحدها نيز آغاز مي‌شود.
 

علي‌بيگي با بيان اينکه در حال حاضر چهار خانوار در روستاي بارده بدون سرپناه هستند، تصريح کرد: اين خانوارها در يکي از مدارس روستاي بارده به طور موقت اسکان داده شده‌اند اما با کمک خيرين احداث ۲ واحد مسکوني براي اين خانوارها آغاز شده است و ۲ واحد ديگر نيز به زودي از محل ديگر تامين اعتبار و احداث مي‌شود.
 

وي خاطرنشان کرد: مجموع خسارت وارد شده به شهرستان بن ناشي از سيلاب در بخش‌هاي مختلف يک هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان برآورد شده است.
 

فرماندار بن از توزيع اقلام زيستي و وسايل زندگي بين خانوارهاي آسيب‌ديده از سيل طي ۶ مرحله خبر داد و گفت: اين کمک‌ها به همت جمعيت هلال احمر، نهادهاي حمايتي، خيرين و مردم در بين مردم توزيع شده است.

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1401/09/08